[Mini Anket] Kıbrıs’ta yapılmış en iyi şarkı nedir?

Merhaba herkes, uzun zamandır yapmadığım mini anketlerden yaptım ve Instagram hesabımdan takipçilerime Sizce Kıbrıs’ta yapılmış en iyi şarkı nedir? diye sordum.

Pek tabii ki müzik gibi göreceli bir alandan ve coğrafi dışında herhangi bir kısıtlama olyan bir soru olduğu için farklı farklı, renk renk desen desen cevaplar geldi. “Bu ne be?” dediklerim da oldu, “Hmm iyiymiş” dediklerim da, “Müzik zevkini sırtıma dövme yaptırmak isterim, beni bul aslanım” dediklerim da.

Bu mini anketten yola çıkarak “Kıbrıs’ta yapılmış en iyi şarkı budur!!11!11” gibi bir iddiada bulunamayık tabi. Hiç olur mu öyle şey? Olmaz.

Benim için anketin en güzel tarafı Sensijam’in Uhuru’sunu keşfetmem oldu. Aferin genşler çogzel şarkı. Bak normalde Reggea sevmem, çok dadlı bir enerjisi var şarkının ve klibin. Olmuş bu.

Grafikte da göreceğiniz gibi Diğer kısmı çoğunlukta, yani aslında olması gerektiği gibi. Çünkü dedim ya, çok geniş bir yelpaze, farklı şarkılar olması beklenen bir durum. Grafiğin daha temiz olması ve rahat okunabilmesi için birer tane söylenen şarkıların hepsini Diğer kategorisine ekledim, merak edilmesin aşağıdaki listede söylenen tüm şarkılar vardır :).

İşte o sonuçlar…

Anketten birinci çıkan şarkı çok da şaşırtmadı, severik <3 buyurun bırakayım buraya da dinleyin 🙂

Öpecem Seni6
Köprüden Geçemedim4
Sensijam – Uhuru4
Sıla 4 – Gelmedin2
Rast – Suçum Değil2
Dillirga2
Emre Pehlivan – Oyun2
Ben Baflıyım Güzelim1
S.O.S. – Düşünen Hayvan1
Fikri Karayel – Morg1
İnci Moreket – Bahar1
Unreal – North and South1
Choby – ALL2MYSELF1
Nafiz Dölek – Sen Gittiğinde1
Raif Usal – Bal Çiçeğim1
Fikri Karayel – Küçük Kardeşim1
Acar Akalın – Mevsimi Geldi Artık1
Mato & Fırat – Bodrum NKBG1
Lera – Oneblood1
Bunfyah – Banana Republic1
Lost Island’s Cold Kid (LICK) – I’m Done1
Leymosun Türküsü1
Babutsa – Yanayım1
Kozan1

Yani şimdi deyceksiniz ki e niçin Karanfil yok listede, ya da Münüse ya da Güzel Günler, çünkü kimse söylemedi, ya da Hayal Edemezsin, ya da Değmez Mi? Çünkü öyle cevaplar gelmedi yoksa ben da severim. Bunda bir etken da herkesten tek bir şarkıyı kabul etmem olabilir ve muhtemelen öyledir. Fazla şarkı geldiğinde işler karmaşıklaşacaktı zira. Belki ilerde öyle da bir anket yaparık 🙂

Neçin da den, işte öyle… Arada bilmediğim ya da farketmediğim güzel şarkılar geldi, ankete katılan herkese teşekkürler.

Bundan sonraki anketlere katılmak, görüşlerinizi iletmek falan için Instagram hesabcağazıma buyurabilirsiniz.

https://www.instagram.com/niyoseris

Keyifli günler <3