holdthefile.com | Kayıtsız, basit, pratik dosya paylaşma aracısı

Telefondaki dosyaları bilgisayara aktarmak, bilgisayardaki dosyaları başka bilgisayara aktarmak, bir bilgisayardan diğer bilgisayara dosya aktarmak eziyet olmaktan çıksın.

Modern insanın en büyük sorunlarından birisi de şüphesiz ki telefondaki dosyaları bilgisayara, bilgisayardaki dosyaları telefona aktarmak, bir bilgisayardan diğer bilgisayara veya bir telefondan diğer telefona aktarım yapmaktır.

Nelere göğüs germedik ki bu yolda?

WhatsApp’tan, Messengerdan arkadaşlarımızı depo olarak kullandık, güvenli güvensiz USB bellekleri bilgisayarlarımıza soktuk, USB kablolarıyla boğuştuk, mailimize taslak olarak kaydedip tanımadığımız bilmediğimiz bilgisaarlardan hesabımıza giriş yapmak zorunda kaldık…

Zor zamanlardı, mecburduk da, ama artık geçti.

Çünkü Hold the File (https://www.holdthefile.com) var!

Hold the File nedir?

Hold the File, ücretsiz, linksiz, loginsiz, kayıtsız, anonim bir dosya tutma servisidir.

İsterseniz kısa süreli, isterseniz uzun süreli olarak dosyalarınızı Hold the File‘a emanet edebilir, istediğiniz zaman, istediğiniz cihazdan girip dosyalarınızı indirebilirsiniz.

Örneğin telefondan çektiğiniz bir resmi kalite kaybı olmadan bilgisayarınıza aktarmak istiyorsunuz. Bazı seçenekleriniz var;

 1. USB kablosu ile aktarmak.
 2. Bluetooth ile göndermek
 3. Mail taslağı olarak kaydedip bilgisayardan mail kutusuna girip taslaklardan bulup indirmek
 4. WhatsApp ile bir arkadaşına gönderip QR okutup WhatsApp Web’e girip bilgisayara indirmek
 5. Messenger olmaz, kalite düşer ve 4’ün aynısı zaten
 6. vesaire vesaire
 7. Hold the File‘a atıp bilgisayardan girip almak

Hold the File’ın diğerlerine göre avantajları;

 1. Anahtar kelimeli veya dosya adresini paylaşarak dosyayı başkalarına da gönderebilirsiniz
 2. Kendi bilgisayarınız yanınızda değilse başka bilgisayarlardan mailinize ve başka hesabınıza girmenize ve güvenliğinizi riske atmanıza gerek olmaz.
 3. Kullanımı daha kolay ve daha pratik.

Piyasada pek çok geçici dosya depolama ve paylaşım servisi vardır. Bunların ortak noktası size, dosyalarınıza erişebileceğiniz Hg11930DFdsYu3q1 benzeri bir link vermeleri ve paylaşımı bu linkle yapmanızı istemeleridir. Bu linkleri akılda tutmak zor ve karmaşık bir hal alabilir. Bazı servisler de sizden bir mail adresi talep ederler ki bu da dosyayı alabilmek için mail adresine girme gereksinimi doğurur.

Hold the File’da ise bunların hiçbiri yoktur.

 1. Anahtar kelimenizi girin,
 2. Dosyayı yükleyin,
 3. Anahtar kelimeyi girin
 4. Dosyayı indirin.

Nasıl kullanılır?

Siteye girdiğiniz zaman sizden bir anahtar kelime veya kelime öbeği girmeniz istenir. Bu anahtar kelime, sizin daha sonra dosyalarınıza ulaşmak için kullanacağınız karakterlerdir.

Örnek anahtar kelime dizisi: hey teacher i want to jungle jungle

Kelime veya kelimelerimizi girdiğimiz zaman önümüze dosya yükleme ekranı gelecek. Dosyamızı seçip yükleyelim.

Dosyamızı yükleme işlemlerimiz bittiği zaman bilgisayarımızdan veya akıllı televizyonumuzdan veya arkadaşımızın bilgisayarından veya arkadaşımızın akıllı televizyonundan https://www.holdthefile.com adresine girip hey teacher i want to jungle jungle yazdığımız zaman yüklediğimiz dosyaları görebiliriz.

Anahtar kelime, aklınıza gelebilecek bütün söz dizileri olabilir. İsterseniz fbiopenthedoor12 : 12345 formatında hayali bir kullanıcı adı ve şifre/pin çifti de oluşturabilirsiniz. Size kalmış.

Kullanıcı başına herhangi bir dosya veya zaman limiti olmadığı için arkadaşlarınızla paylaşacağınız daha az kişisel yeni alanlar oluşturabilir ve bunların anahtar kelimelerini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. cute kittens for golden girls gibi bir anahtar kelimeyi ortak alanınız olarak kullanabilirsiniz mesela.

Burada önemli olan nokta şu ki; başkaları ile dosyalarınız arasındaki tek engel anahtar kelimenizdir. Eğer lafın gelişi deneme gibi ilk etapta herkesin deneyeceği bir anahtar kelime girerseniz dosyalarınızın büyük ihtimalle size özel kalmayacaktır. Oysa yukarıdaki örnekteki gibi bir örnekte, herhangi bir başka kişinin dosyalarınıza erişmek için neredeyse sonsuz ihtimaller içinden hey teacher i want to jungle jungle gibi görece anlamsız bir söz öbeği yazması gerekecektir.

Aynı şekilde, farzedelim ki yazdığınız söz öbeğinde size ait olmayan dosyalar var; hemen orayı terkedin ve yatağın altına girerek Fringe departmanını arayın. Oradaki dosyaları indirmeyin çünkü bilgisayarlarınıza ve güvenliğinize zarar verici dosyalar içerebilirler. Niyeti bozuk bir kullanıcı tarafından bilinçli bir şekilde oraya bırakılmış olma ihtimalleri yüksektir.

Alanınızdaki dosyaların linklerini diğer kullanıcılar ile paylaşmanızda hiçbir sıkıntı yoktur. Linkteki sha256 ile şifrelenmiş sonsuz potansiyelli anahtar kelimenizi kırmak, eee biraz zordur 🙂 ve şifrelenmiş anahtar kelimenizi bilen birisi dosyalarınıza erişemez.

Hold the File, tamamen ücretsiz, tamamen anonim, tamamen güvenli ve zaman kısıtlaması olmayan ve piyasa tekellerinin aksine bilgilerinizi üçüncü, dördüncü, beşinci şahıslarla paylaşmayan, kişilik haklarınızai güvenliğinize ve gizliliğinize önem verip özen gösteren bir servistir.

Tüm bu güzellikleriyle, Hold the File, piyasadaki benzerlerinden ayrılan basit kullanımlı, pratik ve güvenli bir dosya saklama ve paylaşma aracıdır. Kullanınız, kullandırınız.

Güzel günlerde kullanınız, hoş hatıralar paylaşınız.

<3