İnternetten para kazanma yolları 2 – Hizmet Satış Siteleri

İnternetten para kazanma yolları hakkındaki yazı dizimin ikincisinde kısaca Hizmet Satış Siteleri kavramından bahsedeyim.


Hizmet satış siteleri; müşterilerini ihtiyaç duydukları hizmeti sağlayanlara yönlendiren sitelerdir.


Farzedelim ki elinizde bulunan bir yazıyı Norveççe’ye çevirmeniz gerek.

Pek tabii ki Google Translate’den da çevirebilirsiniz ama ne bileyim, ciddi bişeysa çevirmeyin bence.


Peki ne yaparsınız?

Bu işi profesyonel olarak yapan insanlara ulaşmak en mantıklısıdır. Bu profesyonellerin da bir araya toplanıp zanaat ve de sanatlarını icra edecekleri müşterilerini bekledikleri mecralar var. Bunlardan birine girip istediğinizi söylersiniz, ordakiler de size makul bir ücret karşılığında yardımcı olurlar.

Tercüme örneğini verdim ama hemen her şey için hizmet alabilir / hizmet verebilirsiniz.


Sipariş üzerine çizim, beste, animasyon, yazılım, tasarım yapabilir veya hakim olduğunuz herhangi bir konu hakkında bilgi verebilir, danışmanlık yapabilirsiniz.

Yıllar önce bu konseptnan ilk tanıştığımda, Kalecik civarından ev alan birisine Kuzey Kıbrıs hakkında bilgi verdiydim. Nerelere gidebilir, ne yapabilir, bölgedeki tarihi yerler nelerdir, restorant önerileri, güzel plajlar hangileridir vesair konusunda.

İnternetde \’değişik insan\’ çok. Sizin için basit, onlar için \’anlamlı\’ hizmet talepleri da var.


Hangi siteler var?


Piyasaya çok fazla hakim olmamakla birlikte bu gibi konularda ilk akla gelen yer fiverr.com (referanslım: http://www.fiverr.com/s2/a3f8636ac9 ) olacaktır elbet.

Dünya genelinde bu tarz çözüm arayışlarında olanlar da genellikle fiverr üzerinden aradıklarına ulaşırlar. Çok kişinin gezdiği ancak çok sayıda satıcının olduğu bir yer benzetmesini yapabilirik fiverr için.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinebilmek, yazılanları somutlaştırmak için https://fiverr.com adresine girip etrafa bakabilirsiniz. \’ben da yaparım\’ dersanız buyurun.


bionluk.com

fiverr için coğrafi alternatifimiz www.bionluk.com. Fiverr\’da olduğu gibi bionluk\’ta da aradığınız hizmetlere ulaşabilir, veya bir hizmet sağlayıcısı olabilirsiniz. Bionluk, Fiverr\’a göre daha lokal ve daha seviyeli bir ortamdır. Bu yüzden başlangıç için bionluk\’u denemenizi önerebilirim.

Yanlış hatırlamazsam başlangıçta cüzi bir kayıt bedeli istenir, sonra da yaptığınız her satıştan bir miktar komisyon kesilir.

Burda da tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi eserlerinizi satabilir veya hakim olduğunuz bir konu hakkında danışmanlık yapabilir, metin tercümesi veya içerik üretimi yapabilirsiniz, moda ve stil danışmanlığı hizmeti satabilirsiniz mesela. Zaten moda ve stil danışmanını böyle bir siteden arayan birisi süper ultra profesyonel bişey peşinde değildir, ama bu sizin öyle olmadığınız anlamına gelmez. kıps.

Bu tarz siteler boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz, hobinizden para kazanabileceğiniz ek gelir kapılarınız da olabilir, profesyonel uğraşınızı taşıdığınız ana gelir kaynağınız da.


Umarım herkes hobisinden para kazandığı günleri görür ve dünya mutlu hobili insanlarla daha güzel bir yer haline gelir.

Sevgiyle kalın, hobilerinize sarılın

<3