Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Altered Carbon : İlk bölümün ardından
Yazıyı okuduğunuz sürede bana küçük bir katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.( Telefondan giriyorsanız önermem, yine de teşekkürler 🙂 ) Netflix'in bir süredir gizliden gizliden, ardından da gözümüze soka soka duyurduğu yeni dizisi, kendisi bir kitap uyarmalası olan Altered Carbon'un ilk

Yazıyı okuduğunuz sürede bana küçük bir katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.( Telefondan giriyorsanız önermem, yine de teşekkürler 🙂 )

Netflix'in bir süredir gizliden gizliden, ardından da gözümüze soka soka duyurduğu yeni dizisi, kendisi bir kitap uyarmalası olan Altered Carbon'un ilk bölümünü akşam itibariyle izlemiş bulunmaktayım. Yılı belirsiz bir gelecek evrende, yasadışı bir vaziyet olarak Elçi olan bir adamı hapse atıyorlar, 250 yıl sonra hapisten çıkarıp yeni bir bedenle zengin bir adamın kendi cinayetini araştırması için görevlendiriyorlar. Evet gayet anlaşılır oldu değil mi? İzleyince daha net anlaşılır ama ilk bölümde genel olarak durum bu. Bilime ve kurguya doyacağız gibi bir his var içimde. İlk bölümüyle hoşlandığımı söyleyebilirim. Netflix'in diziye çektiği Türk usulü tanıtım reklamından ve dizi içindeki birtakım göndermelerden de anlayabileceğimiz gibi, zengin ve fakir arasındaki eşitsizlik ve adaletsizliği de merkezine yakın bir yerlere yerleştirecek gibi görünüyor. İlk bölümü aklımıza sürüyle soru işareti çizip bıraktı, gelecek bölümlerde zorluk seviyesini güzelce ayarlayıp bunlara makul cevaplar vermesini umut ediyorum. Genel anlamda güzel ve en azından şimdilik tutarlı bir evren çiziyor. Bu da beni korkutuyor çünkü Midnight Texas'ın da ilk bölümünü beğenmiştim :/ şimdi hatırlamışken tekrar söyleyeyim, ne kadar kötü bişeydi o öyle 🙁 Neyse, Altered Carbon, araya serpiştirilen eğlenceliklerin yanında güzel bir bilimkurgu ve polisiye dizisi olacağa benziyor. Teşbihte hata olmaz deyip biraz biraz da John Wick'i anımsattı bana. Bilimkurgu ve ajanlı majanlı atraksiyonlu dizileri seviyorsanız tavsiye edebilirim. İlginç şeyler olacak gibime geliyor. Yeni dizi arayanlar esgeçmesinler. Sevgiyla.

Bir cevap yazın

Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin