Mekan tanıtımı: Ghetto Cafe


Kışın kendini hafiften sezdirmeye başladığı, havaların soğuduğu bu günlerde, içimizi ısıtacak arkadaşlara, içimizi ısıtacak hatıralara, içimizi ısıtacak ortamlara her zamankinden çok ihtiyacımız var.

 

Ghetto Cafe

“Osmanpaşa Caddesi No:32 Lefkoşa”

 

“Ghetto şehirden uzak olunca en çok özlenendir.” Bir Arkadaş…

 

Farklı atmosferi, insanı kendine bağlayan samimiyeti, içtenliği ve tüm güzellikleriyle bu haftaki mekan tanıtımımı Ghetto Cafe’ye ayırmak istedim.

 

Ghetto, oluşturulmaya başlandığı günlerden, ilk açıldığı zamanlardan, geride bıraktığı yıllardan beri gerek düşüncesi, gerekse varlığı ile içimizi ısıtıyor. Bir restoran ya da cafe olmaktan çok daha fazlası, bir duruştur, bir üsluptur, kendini ifadenin bir şeklidir, bir varoluştur.

 

254440_360422044046312_184006030_n

 

Tabelası, örgülü ağacı, dekorları, cinsiyetsiz tuvaletleri, formalite icabı orada durmayan makul bir eğime sahip rampası, bisiklet park yeri, karatahta duvarı, farklı mutfakların müstesna temsilcilerine yer verdiği menüsü, ilgili bilgili personeli ve daha milyonlarca özgün detayıyla şehrin en popüler bölgesinde kendini hemen belli ediyor.

 

Yaklaşık 5 yıl önce Lefkoşa gecelerine ve gündüzlerine renk katmaya başlayan Ghetto, Hilmi Hami ve Nevzat Hami‘nin (ve şüphesiz perde gerisindeki güzel insanların da) emekleriyle, daha önce pek çok mekanın tutunamadığı bir lokasyonda doğdu. Sıcak ve samimi ortamı, yemekleri, içecekleri, sohbetleri ile bir dönem -ve muhtemelen her dönem- kendine öyle bir yer buldu ki, dilimize “Ghetto’dan tanışmak” diye bir kavram yerleşti. Mesela benim Ghetto’da tanıştığım nerden baksan 10-15 pek cici arkadaşım vardır ( selam canlar <3 ).

 

Her kesimden insanın huzur içinde keyif alarak ana ortak olabileceği bir çatı vazifesi görme durumu da var şüphesiz. Gencinden yaşlısına, zengininden pek de zengin olmayanına, öğrencisinden profesörüne falanindan filanına kadar hemen hemen herkese hitap edebilecek, yeri geldiğinde tanıştırtıp sohbet ettirtebilecek kaç yer biliyorsunuz? Burası da onlardan birisi. Ghetto, connecting people.

 

Sabah saatlerinde gidip kahvaltınızı yapabileceğiniz gibi brunch, öğlen ve akşam yemeği seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Diyetinize uygun bol seçenekli salatalarından veya diyet menülerinden birisini tercih edebilir veya hunharca Ghetto Burger (ki tüm zamanlarımın en iyilerindendir kıps.) ve bira keyfi yapabilirsiniz. Vejetaryen beslenmeyi benimsemişseniz şunu söyleyeyim, Ghetto’da ortalama üstü vejetaryen seçenekler mevcut.

 

Lefkoşa’da olduğunuz bir zaman, kış döneminin favori içeceklerinden sıcak şaraplarını denemenizi, Radio Pangea veya canlı müzik eşliğinde arkadaşlarınızla veya yalnız, bir kış gecenizi buraya ayırmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

 

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız iyi olabilir. Yer bulmak biraz şans işi :).

 

Keyifli zamanlar.

 

Ghetto Cafe

Adres:   Google Maps linki için tıklayınız.

Facebook Sayfası: Ghetto Cafe

 

 

ve tabii ki her Ghetto anında Hilmi’nin varlığını daima yaşayacağız.