Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Mekan İnceleme: Barasta Cafe & Bar
Lefkoşamızın surlariçinin günden güne sahiplenildiğini, canlandığını, geliştiğini ve gençleştiğini gözlemlemek size de huzur vermiyor mu? Yıllardır içine sadece işimiz olduğunda girdiğimiz, zaman zaman girmeye çekindiğimiz Surlariçimiz bir süredir gecelerin ve gündüzlerin popüler mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Bölgede bulunan yaklaşık yarım
Lefkoşamızın surlariçinin günden güne sahiplenildiğini, canlandığını, geliştiğini ve gençleştiğini gözlemlemek size de huzur vermiyor mu? Yıllardır içine sadece işimiz olduğunda girdiğimiz, zaman zaman girmeye çekindiğimiz Surlariçimiz bir süredir gecelerin ve gündüzlerin popüler mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Bölgede bulunan yaklaşık yarım milyon mekanın, işletmecilerinin hemen hepsi 20li 30lu yaşlardaki gençler. Hem sıradanlaşan ve sıkıcılıklaşan Lefkoşa gece hayatından bir kaçış sunuyorlar hem de küçük bir hareketin, bir bölgeyi nasıl değiştirebileceğini gösteriyorlar.   Tarihi Arasta sokağının üzerinde bulunan Barasta Cafe & Bar bu mekanlardan birisi. Gülercan kardeşlerin dede yadigarı dükkanlarını restore ederek ortaya çıkardıkları Barasta Cafe & Bar, sarı taşın asaletini ve büyüsünü modern mimarik dokunuşlarla zenginleştiriyor. Sokağa özenle serpiştirilmiş masa ve sandalyelerde gönlünüzce sohbet ederek veya yalnızlığınızla başbaşa oturarak hem Arasta'nın huzurunu alıp hem de Surlariçi'nin canlılığına ortak olabilirisiniz. 22528621_717969105063723_4304822766622241869_o   Tasarım olarak her detayın üzerinde kafa yorulup uğraşıldığı kendini hemen belli ediyor. Mobilyalardan duvar süslemelerine, aydınlatmasına, dekorasyonuna hatta servis tabaklarına kadar bütün parçaların birbirini tamamlıyor oluşu, benim gibi detaylardan keyif alan bir bünyeniz varsa, orada geçireceğiniz zamandan alacağınız keyfi artıracaktır.   Bol seçenekli sıcak ve soğuk içecek menüsünden de söz etmek gerek. Birçok barda muhtemelen pek tüketilmediklerinden dolayı ver yerilmeyen John Smith'sGuinness, Murphy's ve Gara Guzu ve birkaç biraya daha burada rastlamak beni ziyadesiyle mutlu etmişti mesela. Henüz denemedim ama çok güvenilir kaynaklardan şaraplarının ve meyve/peynir tabaklarının da en az göründükleri kadar harika olduğunu duydum 🙂 Burada vakit geçirirken herkesin konuştuğunu ama bunun kimseyi rahatsız etmediğini gözlemledim ilginç bir şekilde. Her gidişimde yıllardır görmediğim arkadaşlarımı görmüşlüğüm de ayrı bir noktasıdır. Bir yeri güzelleştiren en önemli etkenlerden birisi de işletmedir, çalışanlardır, personeldir. Barasta bu konuda da mutlu ediyor. Mekan işletmecisi(lerinden) Kemal Gülercan ve isimlerini bilmediğim için buradan haklarını teslim edemediğim diğer personel, hem işlerine olan özenleri hem de iletişimleriyle bütün bu güzellikleri tamamlıyorlar.   Eğer yolunuz Lefkoşa'ya, Surlariçi'ne düşerse uğramanızı kesinlikle tavsiye ederim. Eğer şanslıysanız, pek çok bir muhterem Duygu'nun Lefkoşa'ya armağan ettiği Nicosia 'yı da hemen Barasta Bar & Cafe karşısında görebilirsiniz.
22365562_718006145060019_4350116957693472160_n
Nicosia - Duygu Meren
  Facebook sayfası : https://www.facebook.com/barastacafebar/ Adres:  Bölgeyi bilene: Selimiye'den Lokmacı'ya doğru dümdüz git, Arasta'ya girdikten sonra biraz yürü, solda. Bilmeyene: Google Maps adresi Rezervasyon: Yapmanız güzel olabilir.   Keyifli haftasonuları.

Bir cevap yazın

Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin