suIch ile Su için


Selamlar efenim.

Sağlıklı bir yaşam için su tüketimi en az yedikleriniz kadar önemli. Hatta ve hatta daha önemli.Suyun önemi bu kadar fazlayken, android dünyasına girişimi de su içme takibi uygulamasıyla yapmak istedim ki hem bana android camiasının enviromentini göstersin (çevre desem de olurdu ama tam anlamı karşılamazdı 🙁 ) hem de işe yarar faideli bir uygulama olsun.Piyasadaki karmaşık, karışık, çok seçenekli uygulamalardan olmasın, light sade ve basit kullanışlı bir şey olsun istedim ve ortaya bu mini minicik cici şey çıktı. Va tabii ki yaratıcı ismi ile; SuIch 🙂Google Play Linki

 

Rahatsız edici günlük uyarılardan ziyade kişinin kendisinin hatırlamasını ve düzenli su içme alışkanlığının dış bir uyarana bağlı olmadan, gün sonunda vicdan ile hesaplaşılarak kazanılmasını tercih ettim. Tabii ki çok sık olmasa da arada hatırlatmalar mevcut.

 

Alttaki küçük bardak simgesine uzun basıldığında günlük tüketiminize bir bardak su ekliyor, yanlışlıkla eklerseniz de bir defa dokunarak günlük tüketim ölçeğinizden bir bardak suyu silebiliyorsunuz.

Arayüzü çok kalabalıklaştırmamak için böylesi daha iyi diye düşündüm.

Uygulama hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi iletmekte hiçbir çekinceniz olmasın 🙂

 

Sağlık için SuIch’in.

evet iğrençti.