İzledim: Black Mirror


Black Mirror, son günlerde adından oldukça fazla söz ettiren bir dizi. İngiliz yapımı olan bu güzide dizinin aslında şu sıralar 3. sezonu. Geniş bir izleyici kitlesi tarafından yeni keşfedildiğini söylemek yanlış olmaz.Geç olsun güç olmasın tabi. Sherlock ile , Doctor Who ile gönlümüzde taht kuran İngiliz dizileri, Black Mirror ile de bu yerlerini pekiştiriyorlar.

 

Karanlık distopyalarda geçen bölümler birbirinden konu olarak bağımsız. 1. sezonun 2. bölümünü izledikten sonra aradakileri atlayıp 2. sezonun ikinci bölümünü izleyebilirsiniz, bir kaybınız olmaz.

 

 

Kaçırılan prensesin serbest bırakılması için İngiltere Başbakanı’na domuzla cinsel seks yapma şartını sunan bir eylem ile başlayan dizi, ilerleyen bölümlerde son derece karanlık işler çevirtmeye devam ediyor. Özellikle bir White Bear var ki, oo beybi… Peki ya 15 Million Merits? yaa… işte bunlar hep Black Mirror.

 

Korkunçlu, ürkünçlü olmaktan ziyade, bilinçaltımızın derinliklerinden, görmezden gelmeye çalıştığımız taraflardan makaslar alarak yoluna devam ediyorlar. Psikolojik gerilim demek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

 

Velhasıl kelam, sevdik. Çok sevdik. Sindire sindire izleyin ki erkenden bitmesin.