Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Meyve dondurmak? Neden olmasın…
Sıcakların kendini hissettirdiği bu günlerde eğer diyet yapmaya heveslenen %90'ın içindeyseniz, siz de dondurma yesem mi yemesem mi ikilemine düşmüşsünüzdür büyük ihtimalle. Dondurma nedir? Neye dondurma denir? Ohooo çok derin felsefi tartışmalara girmeyelim şimdi. Kısaca özet geçeyim. Aslında aklımda bir
Sıcakların kendini hissettirdiği bu günlerde eğer diyet yapmaya heveslenen %90'ın içindeyseniz, siz de dondurma yesem mi yemesem mi ikilemine düşmüşsünüzdür büyük ihtimalle.
  1. Dondurma nedir?
  2. Neye dondurma denir?
Ohooo çok derin felsefi tartışmalara girmeyelim şimdi. Kısaca özet geçeyim. Aslında aklımda bir de blendırdan geçirmek vardı ama onu yapmadım şimdi ses çıkmasın diye. Peki ne yaptım? Akşamüstü bir miktar çilek, kivi ve yenidünyayı ayıkladım, yenecek kıvama getirdim. Sonra buzluğa, buzların ve pişirilecekleri günü bekleyen, önceden kaynatılmış kurubaklagillerin yanına yerleştirdim. 4-5 saat sonra da gittim ucundan bir çilek, bir de yenidünya aldım. oh mis gibi dondurma sanrısı, mis gibi serinlik, ferahlık... hem de sadece bir miktar fruktoz alımı karşılığında! Buzluğa sokmadan önce ayrı ayrı blenderdan geçir, sonra kırmızı, yeşil, sarı buzlu dondurmacıklar olsunlar diye at buzluğa, oooh... Veya buzluktan çıkarttıktan sonra blenderdan geçir, sonra kaşık kaşık ye gitsin... Her türlüsü olur. mevsiminde olduğu için (bak kividen emin değilim) öyle tatlı, öyle güzel gelir ki, şeker aklına gelmez bile. Fotoğraf çekmeye çok üşendim açıkcası. İlerleyen tarihlerde buraya fotoğraf gelecek. Afiyets.

Bir cevap yazın

Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin